Wczytywanie teraz

TERAZ:

Rowerowy weekend z Kolejami Śląskimi

Przed nami weekend pełen rowerowych wydarzeń i atrakcji. 15 maja w Częstochowie startuje Czewa Bike Fest, a dzień później na pograniczu polsko-czeskim Festiwal Żelazny Szlak Rowerowy. Z myślą o uczestnikach imprez Koleje Śląskie uruchomią dodatkowe połączenia obsługiwane przez Velo Cug.

W niedzielę, 17 maja dodatkowe dwie pary pociągów będą kursować na trasie łączącej Katowice z Częstochową oraz między Gliwicami a Zebrzydowicami. Festiwalowe połączenia obsłuży Velo Cug – najbardziej rowerowy skład Kolei Śląskich ze strefą na 36 jednośladów.

Velo Cugiem do Częstochowy

Przy okazji Czewa Bike Fest specjalne przejazdy między Katowicami, a Częstochową zaplanowano na niedzielę, 17 maja. Z Katowic pociąg wyruszy o godz. 9:23, a kurs powrotny odjedzie z Częstochowy o godz. 19:38.

Przejazd do Częstochowy będzie połączony z wycieczką rowerową po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Start wycieczki z przewodnikiem zaplanowano około godz. 10:50 na stacji Częstochowa-Raków.

Na uczestników Czewa Bike Fest czeka także promocyjna oferta przejazdu „tam i z powrotem” za symboliczną złotówkę wraz z możliwością przewozu roweru na podstawie specjalnego vouchera. Warto pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły oraz formularz zapisów dostępne są na stronie organizatora: bikefest.czest.pl.

434483042_1012558950317230_4508633635041688487_n-960x640-1-1 Rowerowy weekend z Kolejami Śląskimi

Kierunek Żelazny Szlak Rowerowy

Komfortowy dojazd na Festiwal Żelazny Szlak Rowerowy zapewni dodatkowa para pociągów „Na Żelazny”, która w niedzielę 17 maja będzie kursować między Gliwicami a Zebrzydowicami. Wydarzenie odbywa się na pograniczu polsko-czeskim i promuje popularny szlak rowerowy prowadzący przez miejscowości związane z przemysłowym dziedzictwem regionu.

Pociąg “Na Żelazny” odjedzie z Gliwic o godz. 7:24 i dotrze do Zebrzydowic o godz. 9:36. Kurs powrotny zaplanowano na godz. 17:52 z przyjazdem do Gliwic  o godz. 20:00. Bilety na przejazd dodatkowym połączeniem są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży przewoźnika. Cena biletu na przewóz roweru to 8,40 zł.

– Czewa Bike Fest i Festiwal Żelazny Szlak Rowerowy to wydarzenia, które doskonale wpisują się w ideę nowoczesnego i zrównoważonego transportu. Jako przewoźnik chcemy być obecni tam, gdzie rozwija się turystyka rowerowa, więc takie inicjatywy to dla nas naturalny kierunek działania – mówi Adam Wojtowicz, wiceprezes Kolei Śląskich ds. finansowych.

390277225-2 Rowerowy weekend z Kolejami Śląskimi

Wsparcie festiwali rowerowych przez Koleje Śląskich jest elementem szerszych działań skierowanych do miłośników dwóch kółek.

Spółka od lat rozwija ofertę, która pozwala łączyć podróże pociągiem i jazdę na rowerze – zarówno podczas codziennych dojazdów, jak i weekendowych wycieczek po regionie.

Każdy pociąg przewoźnika posiada strefę rowerową z miejscami od 4 do 14 jednośladów. Szczególne miejsce w taborze Kolei Śląskich zajmuje Velo Cug – skład z przestrzenią dla 36 rowerów. Skład kursuje według dedykowanego rozkładu obejmującego najpopularniejsze kierunki turystyki rowerowej w regionie – okolice Rajczy, Zwardonia, Raciborza czy Chałupek. Dzięki temu rowerzyści mogą wygodnie połączyć podróż koleją z wycieczkami po trasach takich jak Velo Soła.

Aktualny wykaz połączeń obsługiwanych przez Velo Cug można znaleźć na stronie internetowej www.kolejeslaskie.pl w zakładce “Rozkład jazdy”.

Rower i kolej coraz częściej wzajemnie się uzupełniają – zarówno podczas codziennych dojazdów, jak i weekendowych wyjazdów turystycznych. Dlatego rozwijamy ofertę dla rowerzystów konsekwentnie – od nowoczesnego taboru i większej liczby miejsc na rowery, po rozwiązania cyfrowe ułatwiające planowanie podróży – mówi Maciej Pezdek z biura prasowego Kolei Śląskich.

Łatwiej z Kaeśką

Podróż z rowerem można wygodnie zaplanować kupując bilet w aplikacji mobilnej Kaeśka nawet 14 dni przed podróżą. Pewny przewóz roweru zapewnia system limitowania miejsc w pociągach Kolei Śląskich. Jedną ze szczególnie przydatnych funkcji aplikacji jest wyszukiwanie połączeń „Tylko z rowerem”, dzięki któremu pasażerowie widzą wyłącznie te pociągi, w których dostępne są wolne miejsca na przejazd z rowerem.

Koleje Śląskie rozwijają także rozwiązania integrujące kolej z transportem miejskim. Od marca posiadacze Max Biletu mogą codziennie korzystać z 60 minut bezpłatnej jazdy Metrorowerem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Share this content: